ОБ'ЄДНАННЯ ЛЕМКІВ КАНАДИ

 

28 травня 1961 р. з ініціятиви Івана Оленича і Павла Харидчака відбулися в Торонто перші збори вихідців з Лемківщини.

23 липня 1961 р. відбулися установчі збори в Українському Домі на вул. Кристі 83, де засновано 20-ий Відділ Організації Оборони Лемківщини імені композитора о. Михайла Вербицького в Торонто — лемківської організації, що вже існувала в США від 1936 року.  Головою Відділу обрано Івана Оленича, заступником голови Михайла Голинського. Відділ нараховував 38 членів.

1963 р. до 100-річчя українського гимну "Ще не вмерла Україна" Відділ ООЛ видав серію марок, наліпок, франкотипів, поштових листівок із зображенням авторів гимну Павла Чубинського і Михайла Вербицького, роботи мистця Mиколи Бідняка.

12 квітня 1964 р., в Українському Домі - 83 Кристі вул. в Торонто, Організація Оборони Лемківщини (ООЛ) ім. композитора о. М. Вербицького, влаштувала Ювілейну Академію на пошану 100-річчя появи національного гимну "Ще не вмерла Україна" (1863 р.) з мистецькою програмою.

26 липня 1965 р. ООЛ - Відділ в Торонто став членом Комітету Українців Канади.

9 жовтня 1966 р. відзначено 130-річчя народин кардинала Сильвестра Сембратовича, сина Лемківщини. Про його життя і діяльність доповідь виголосив о. Іван Сиротинський. Про 30-річчя лемківської організації в США і Канаді зробив широкий звіт ред. Юліян Тарнович.

1964 р. Відділ ООЛ в Торонто продовжувала видавати газету "Лемківські Вісті", редактором якої став Юліян Тарнович. Газета виходила в США від 1958 р.

20-21 червня 1970 р. відбулася 10-та зустріч українців Лемківщини, щоби запротестувати проти насильного виселення українського населення Лемківщини, Посяння, Холмщини й Підляшшя.

14 серпня 1971 р. відбулися установчі збори Світової Федерації Лемків (СФЛ) в Йонкерс, США, головою СФЛ обрано д-ра Івана Гвозду.

В 1972 році Відділ видав книгу "Матеріяльна культура Лемківщини" Юліяна Бескида-Тарновича.

28 вересня 1972 року створено Відділ Організації Оборони Лемківщини (ООЛ) Канади в місті Гамільтон.

4 листопада 1972 р. відбулася зустріч з новоприбулими українськими імігрантами з Польщі в залі УНО. На зустрічі промовляв голова ГУ ООЛ проф. Іван Гвозда. Була мистецька програма, прийняття і забава.

У грудні 1972 р. Відділ купив оселю над озером із 200 акрами землі.

24 березня 1973 р. на Загальних Річних зборах в Народному Домі в Торонто рішено створити Крайову Управу в Канаді. Головою Крайової Управи був обраний Михайло Федак. Організація прийняла назву Об'єднання Лемків Канади (ОЛК). Відділ в Торонто нараховував 175 членів.

1 травня 1973 р. відбулося замкнення контракту-угоди купівлі оселі "Лемківщина".

В січні 1974 року Об'єднання зареєструвалося в канадському уряді (набуло т.зв. "чартер").

27 квітня 1975 року вшановано 45-річчя культурної діяльности редактора Юліяна Бескида-Тарновича.  На бенкеті присвяченому Ю. Тарновичові були присутні владика Кир Ізидор Борецький, о. митрат Василь Філевич, о. декан Іван Сиротинський, який був головним промовцем вечора.

У березні 1977 р. Семен Морох зібрав $400 дол. на розпис церкви в с. Ганьчова на Лемківщині. Частину грошей передано теж на дзвін в селі Реґетів, Горлицького повіту.

1977 рік пройшов під знаком відзначення 30-річчя насильного виселення населення Лемківщини та запроторення частини українського населення в концентраційний табір Явожно (відділ понімець-кого освенцімського табору). Саме 30 листопада була зорганізована Академія, під час програми якої головну доповідь виголосив проф. д-р Іван Гвозда з США. В мистецькій частині взяли участь: дівочий хор "Веснівка", дует Тамара й Ева Вайди, а також тріо співаків і музикантів під проводом Івана Ґоча. В рамках святкувань , ОЛК було iніціатором і організатором мистецької виставки жителя Торонто, уродженця Пряшівщини, мистця Павла Лопати.

21 вересня 1977 р. в шкільній авдиторії при церкві св. Миколая в Торонто відбулася зустріч з визначним мистцем Омеляном Мазуриком  з Парижа та його дружиною Одаркою, знаною співачкою.

У травні 1978 р. ОЛК від провінційного уряду отримало "Ontario Corporation Number".

20 травня 1979 р. КУ ОЛК організувала свій ІV З'їзд у Торонто з участю 36 делегатів, програмою якого керувала президія у складі: Стефан Баб'як -голова і Ярослав Вайда - секретар. На цих нарадах головою КУ ОЛК обрано інж. Максима Маслея.

9 березня 1980 р. відбулися Річні Загальні збори І-го Відділу ОЛК, котрим провадила президія: голова інж. М. Маслей і секретар Павло Лопата. Нову Управу очолив Стафан Баб'як а його заступником обрано Семена Мороха, секретарем Ярослава Вайду, культурно-освітнього референта П. Лопату.

8 червня 1980 р. в приміщенні бібліотеки Паркдейл у Торонто відбулось відкриття двотижневої виставки малярства Павла Лопати, про яку до ж. "Лемківщина", но. 4, написав Максим Маслей.

30 листопада 1980 р. відбулися Річні Загальні Збори ІІ-го Відділу ОЛК, який тоді нараховував 55 членів, а його головою переобрано Івана Оленича. Про його діяльність читай коротеньку довідку в ж. "Лемківщина", но. 4, 1981 р., стор. 24, (фотографія).

У 35-ту річницю акції "Вісла" надруковано "Комунікат КУ ОЛК" підписаний членами М. Маслеєм, С. Баб'яком, П. Лопатою і Т. Колосом у ж. "Лемківщина", но. 2, 1982 р., як рівно ж неповний список імен і прізвищ українських католицьких священиків, замордованих під час Другої світової війни та насильного виселення на Лемківщині й Посянні.

У січні 1982 р. II-ий Відділ ОЛК в Торонто передав пожертву $400 дол. Іміграційній Службі на допомогу втікачам з Польщі, що перебували в таборі в Австрії.

2 травня 1982 р. відбувся П'ятий З'їзд КУ ОЛК у домівці "Пласт" у Торонто, на якому був присутній голова Світової Федерації Лемків проф. д-р Іван Гвозда з дружиною з США. Крайову Управу очолив С. Баб'як. З'їзд доручив новообраній Управі на чолі зі Стефаном Баб'яком відзначити 35-річчя насильного виселення українців з рідних земель. В числі 2, журналу "Лемківщина" 1982 р. появився нарис Павла Лопати "Лемківська Голгофа" а в 4 числі поміщено статтю Ярослава Стеха "Роздуми над проблемами П'ятого Крайового З'їзду ОЛК", а також фотографію з демонстрації під польським консульством у Торонто. Зорганізовано панель в Інституті св. Володимира, присвячений цій трагічній події. Панелістами були д-р Валентин Мороз і Ярослав Стех.

16 жовтня 1982 р. відбулася демонстрація перед польським консульством в Торонто. Демонстранти засуджували виселення і домагалися від польського уряду, щоб дозволив охочим повертатися на рідні землі. Про демонстрацію широко звітувала англомовна преса, радіо CiБіСі. Радіо Канада передало інтерв'ю з головою КУ ОЛК С. Баб'яком в програмі для Східньої Европи.

27 лютого 1983 р. проходили Загальні Збори І-го Відділу ОЛК, на яких обрано нову Управу у складі: голова -Іван Бохневич, заступник - Семен Морох, секретар - Я. Вайда, організаційний - М. Маслей, культосвітній - П. Лопата.

6 березня 1983 р. в приміщенні Українського Культурного Центру в Торонто II-ий Відділ ОЛК зорганізував вечір, присвячений українським мистцям з Лемківщини: Никифорові Дровняку, Михайлові Черешньовському та іншим.

6 березня 1983 р. відзначено пам'ять трагедії села Павликома. В Свято-миколаївській церкві була відправлена соборна панахида за душі 365 помордованих людей. Після панахиди відбулися святочні сходини, які відкрив голова ОЛК С. Баб'як, а доповідь виголосив уродженець села Павликома проф. Петро Потічний.

25 вересня 1983 р. відбувся вечір, присвячений Миколі Горбалеві, поетові і композиторові родом з Лемківщини ув'язненому в СССР. Вечір відкрив Павло Лопата. Доповідь виголосив д-р Валентин Мороз.

1983-84 рр. ІІ-ий Відділ ОЛК передав $800 ам. дол. на будову православної церкви в селі Зиндранова.

3 березня 1985 р. здійснилися Річні Загальні збори І-го Відділу ОЛК. Зборами керувала президія: С. Баб'як -голова і М. Маслей - секретар. Управу переобрано у такому складі, яка працювала від 11 березня 1984 року, тобто: голову - Теодора Колоса, заступника - І. Бохневича, секретаря - П. Лопату і скарбника - Дмитра Чабана. Після нарад Загальних зборів інж. Олег Іванусів висвітлив прозірки з лемківських церков, які він сфотографовував під час подорожі по селах Лемківщини.

24 березня 1985 р. в приміщенні Українського Народного дому в Торонто організовано святкову багаточисленну зустріч-бенкет у пошану Павла Лопати з нагоди 40-ліття з дня його народження та 20-річчя малярської праці. Довшу статтю читай на сторінках ж. "Лемківщина", но. 4. стор. 25-26, авторства Ярослава Назиревича (Ярослава Стеха).

1985 р. продовжувалася праця в обороні Миколи Горбаля. У зв'язку з поїздкою міністра закордонних справ Канади Джов Кларка до Москви, І. Оленич зголосив спонсорство для поета в уряді. Голови І-го і ІІ-го Відділів ОЛК в Торонто Теодор Колос і Іван Оленич відвідали федерального посла Андрія Вітра, щоб він передав прем'єр міністрові Браєнові Малруні і міністрові Джов Кларкові прохання стати в обороні поета Миколи Горбаля. Переслано в цій справі 2000 підписів. Обидва канадські державні достойники відповіли на прохання прихильно.

1985-86 рр. після збіркової акції декотрими членами Об'єднання Лемків Канади в Торонто, а головно Семеном Морохом, передано 850.00 долярів на будову української католицької церкви в селі Команча на Лемківщині, Польща.

1986 року зусиллям кількох членів ОЛК, а найбільше інж. Максима Маслея, офіційно відкрито Музей ім. Юліяна Тарновича із збіркою його понад 30 картин та інших малярів, а також з експонатами лемківських строїв як жіночих так і чоловічих, речей домашнього вжитку та періодичної літератури з лемківською тематикою.

26 квітня 1986 р. в приміщенні шкільної авдиторії церкви св. Миколая в Торонто відбувся VII З'їзд КУ ОЛК, на якому привітавши усіх членів та голову СФЛ проф. Івана Гвозду, відкрив голова С. Баб'як. На внесок Номінаційної комісії обрано нову Управу у такому складі: Адам Стець - голова, заступник - І. Оленич, секретар -П. Лопата, скарбник - І. Бохневич. Більше про цей З'їзд читай в ж. "Лемківщина", но. 2, стор. 25.

26 липня 1986 р. зорганізовано "Першу Лемківську ватру" на оселі "Лемківщина", якої програму офіційно відкрив голова КУ ОЛК Адам Стець. В програмі ватри виступали: Федір Ґоч з Польщі - староста, Павло Лопата, Андрій Дудич, Олександра Козак, Беата Вуйчик, Ліліяна Головата та інші.

1987 р. Об'єднання Лемків Канади посприяло у виданні книжечки поетичних і прозових творів Станка Колесаря (псевд. Гнат Бердо) під назвою "Вибрані твори" (138 стор.)

28 вересня 1987 р. в залі Культурного центру при 83-85 вул. Кристі в Торонто відбулася велелюдна зустріч української громади Торонто з ансамблем "Лемковина" з Польщі.

25 травня 1988 р. появився друком "Вісник ОЛК", число 1 із 30-ма сторінками з цікавими в ньому матеріалами, який оформили Адам Стець і Василь Круцько.

15 січня 1989 р. в залі церкви св. Миколая при вул. Белвудс в Торонто ОЛК організувало традиційну "кутю", господарем якої був П. Лопата-відомий мистець-маляр.

5 березня 1989 р. відбулися Загальні збори ІІ-го Відділу ОЛК, на котрих головою обрано Івана Оленича а 19 березня відбулися Загальні Збори І-го Відділу ОЛК, на котрих головою став Т. Колос.

15 липня 1989 р. відбувся V З'їзд СФЛ у залі церкви св. Володимира на оселі "Верховина" в Ґлен Спей, Ню-Йорк, США. Делегатами від ОЛК були присутні М. Маслей й Іван Терефенко.

100 Years4 лютого 1990 р. Об'єднання Лемків Канади в Торонто під патронатом місцевого КУК до 100-річчя поселення української еміграції  в Канаді влаштувало  в авдиторії школи Бішоп Франціс Марокко при 1515 Блюр Захід  вул. Концерт співачки Марії Майчик зі Львова із фортепіановим супроводом Тараса Майчика та конферансьє Павла Лопати.

23-24 червня 1990 р. відбулася зустріч українців-уродженців Лемківщини в готелі містечка Менандс, що біля Албани, Ню-Йорк, організована  місцевим Відділом ООЛ, під час якої виступали такі панелісти: д-р Іван Гвозда,  Юрій Ковальчик, Корнило Баб'як та Павло Лопата.

15 вересня 1991 р. прибув до Торонто Іван Красовський зі Львова на запрошення ОЛК, котрому було організовано багато різноманітних зустрічей з українською громадою міста Торонто та активними членами обох Відділів ОЛК та КУ ОЛК.

4 квітня  1992 р. в залі Канадсько-Української Мистецької Фундації відбувся Х-ий Крайовий З'їзд ОЛК, на якому обрано нову управу: І. Оленич - голова, О. Іванусів - заступник голови, І. Терефенко - секретар.

14 березня 1993 р. відбулись Загальні збори Відділу ОЛК в місті Гамільтон. Управу очолив Іван Демкович.

8 жовтня 1993 р. відбувся І-ий Світовий Конґрес СФЛ у Львові.

1995 р. появилася друкована книжка-повість автора Юрія Олійника "У лемківській тихій стороні", яку частинно фінансово підтримала КУ ОЛК (235 стор.)

З 1997 року організаційною працею КУ ОЛК почав керувати Андрій Ротко -голова.

9-10 серпня 1997 року відбувся ІІ-ий Світовий Конґрес СФЛ у Львові, на якому всіми учасниками прийнято нову назву: Світова Федерація Українських Лемківських Організацій (СФУЛО).

5 грудня 1998 р. у домі Надії й Максима Маслеїв у Торонто відбулось засідання Світової Федерації Українських Лемківських Організацій (СФУЛО) Північної Америки, яке вела Марія Дупляк-заступник голови СФУЛО на американський континент.

22 липня 1999 р. відбулося чергове засідання СФУЛО у селі Ждиня, Польща, на якому з Канади був присутній голова І-го Відділу ОЛК Богдан Дуда.

5-7 серпня 2000 р. влаштовано на оселі "Лемківщина" XV Лемківську ватру в Канаді, на котру із самої Америки приїхало біля 80 гостей, яких вітав голова КУ ОЛК Андрій Ротко.

7 липня 2001 р. помер св. п. Стефан Баб'як, активний член ОЛК в Торонто, народжений 6 липня 1925 року в селі Репедь, Сяніцького повіту. Некролог про нього написаний Павлом Лопатою читай в ж. "Лемківщина", число 3, 2001 р.

3-5 серпня 2002 р. на оселі "Лемківщина" організовано сімнадцяту Лемківську Ватру. Інформацію про неї читай в ж. "Лемківщина", но. 3 пера Петра Лопати під назвою "Не як проходила Ватра, а чому ми її запалюємо".

1 вересня 2002 р. організовано засідання СФУЛО північно-американського континенту на оселі СУМ в Елленвіл, Ню-Йорк, яким проводила голова М. Дупляк. ОЛК репрезентували Андрій Ротко й Євген Ладна.

9 лютого 2003 р. засновано Відділ ОЛК в місті Віндзор, Канада. Під час нарад обрано склад Відділу: Василь Горбаль-голова, Павло Горбаль-заступник, Іван Дець-секретар, Олена Нецьо-скарбник, Марко Дзвінчик-організаційний референт і Йосиф Котко-вільний член.

13 квітня 2003 р. у домівці Суспільної служби в Торонто відбулися чергові 37-мі Річні Загальні збори І-го Відділу ОЛК, програмою яких вела президія. Головою Відділу обрано Павла Лопату, секретарем Максима Маслея і скарбника Дмитра Чабана.

26 жовтня 2003 р. влаштовано величаву виставку з концертом і доповіддями під назвою "Зустріч з Лемківщиною" для відмічення 100-ліття від дня народження Юліяна Тарновича. Напередодні було створено комітет з членів КУ ОЛК на чолі з Євгеном Ладною, які віддано попрацювали над великим успіхом згаданої імпрези. Про це читай в ж. "Лемківщина", но. 4, на сторінках 27-29.

31 липня та 1-2 серпня 2004 р. на оселі "Лемківщина" знову горіла Лемківська ватра, яку запалив староста ватри Павло Горбаль. На цьому, 19-му з черги лемківському святі, присутньою була Марія Дупляк-заступниця голови СФУЛО на американський континент з чоловіком Стефаном.

23 берзня 2005 р. упокоївся в Бозі св. п. Михайло Федак, перший голова КУ ОЛК, який народився 9 березня 1924 р. в селі Роп'янка, біля Дуклі, на Лемківщині. Спомин про нього написав Максим Маслей, який читай в ж. "Лемківщина" , число 2, 2005 р., стор. 31-32.

30 липня і 1 серпня 2005 р. організовано ювілейну ХХ Лемківську ватру, на урочистому відкритті якої були присутні Консул України в Торонто Ігор Лоссовський, заступник голови Об'єднання лемків у Польщі Василь Шлянта та голова Асоціації україністів і Наукового товариства ім. Т. Шевченка Словаччини академік Микола Мушинка з Пряшева.

19 листопада 1986 року о. парох Андрій Журав з Польщі отримав суму 2000.00 канадських долярів призначені на реставрацію церкви в селі Куляшне. Гроші зібрав Семен Морох в Торонто.

13 січня 2007 р. у бенкетному залу "Княжий двір" в Торонто, відбулася перша "Лемківська Маланка", на котрій, майже 190 присутніх, прекрасно забавлялися при мелодійних звуках музичної групи Мірка Білого, вгощалися смачною їжею і так дружньо, весело і радісно зустріли за Юліянським календарем Новий 2007 Рік.

25 березня 2007 р. у Пластовій домівці в Торонто відбулися 38-мі Загальні збори І-го Відділу ОЛК, на котрих із самого початку прийнято 15 осіб в члени цього Відділу ОЛК, для котрого на наступну каденцію обрано таких осіб: Павла Лопату-голову, його заступника Ярослава (Славка) Філя, секретаря-Максима Маслея, скарбника Романа Колоса, організаційного референта Павла Тирлича і Стефана Мерену-голову Контрольної комісії.

15 квітня 2007 р., членами І-го Відділу ОЛК організовано "Лемківське Великоднє свячене" з мистецькою програмою молоді.

30 вересня 2007 р. відправлено Панахиду над могилою видатного культурно-громадського діяча, історика і маляра та редактора і публіциста Юліяна Тарновича з нагоди 30-річчя з дня його смерті.

28 жовтня 2007 р. зорганізовано товариську зустріч для вшанування 11 довгорічних членів ОЛК, яким вручено головою І-го Відділу почесні грамоти.

4 листопада 2007 р. у Пластовій домівці в Торонто відбувся З'їзд КУ ОЛК, нарадами якого керувала президія: Йосиф Терлецький-предсідник, Євген Ладна-заступник, Іван Терефенко-протокольний секретар. Крайова Управа складається із таких новообраних членів: голова- Петро Гриньків, заступники- Стефан Баюс і Богдан Чухта, секретар- Максим Маслей, скарбник- Роман Євчинко.

12 січня 2008 р., старанністю трьох організацій-Об'єднанням українців "Закерзоння", Об'єднанням Лемків Канади і Спортивним клубом "Карпати", дуже успішно і святково відбулася новорічна "Маланка-2008".

18 січня 2008 р., зусиллям кількох членів Першого і Другого Відділів ОЛК та їхніх голів Павла Лопати і Йосифа Войтовича, зорганізовано традиційний Щедрий вечір-кутю у приміщенні будинку ім. Тараса Шевченка в Торонто. Більше інформаціі про цю подію можна довідатися із статті П. Лопати, що появилася друком на сторінках 26-27, журналу "Лемківщина, ч.1, 2008-го року.

17 лютого 2008 р., голові Другого Відділу ОЛК Йосифу Войтовичу, успішно вдалося зреалізувати зимову розвагу дорослих осіб і дітей на Лемківській оселі, поблизу котрої відбулась прогулька полем і лісом у місцевого фермера на двох санях із запрягнутими до них дві пари коней. Саме дітвора з цієї розваги отримала найбільшу потіху.

9 березня 2008 р., відбулися 39-ті Загальні Збори Першого Відділу ОЛК, на яких крім звітів поодиноких членів різних референтур і голови Відділу та дискусій, узгіднено, щоб подальшу його діяльність проводила та сама Управа аж до наступних Зборів через повний рік.

19 квітня 2008 р., відбулися наради КУ ОЛК, під час котрих вирішено реалізацію програми 23-ої Лемківської ватри в Канаді.

24 травня 2008 р., влаштовано зустріч з автором книжки "Моя Лемківщина" Олександром Маслеєм у приміщенні світлиці при українській грекокатолицькій церкві св. Димитрія в Торонто. Спіткання відкрив голова КУ ОЛК Петро Гриньків а біографію автора прочитав інж. Максим Маслей. Як член головної Управи Об'єднання лемків у Польщі розповів про свою письменницьку та поетичну працю, а також про деякі сучасні події на Лемківщині. 

6 червня 2008 р., персональна виставка мистця-маляра Павала Лопати з Торонто, відкрилася у місті Бардієві, Словаччина. Офіційне відкриття пройшло з присутністю численної громади глядачів та самого автора з дружиною. Згадки про цю подію появилися в газетах "Нове життя" (Пряшів) та "Свобода" (США) з-під пера редактора Мирослава Ілюка та др-а й академіка Миколи Мушинки.

17 червня 2008 р., завершилося Вінчання Ярослава Філя з Христиною Книш. Молодий Славко є заступником голови Першого Відділу ОЛК в Торонто а його теперішня дружина-активним членом нашої організації. Молодому подружжю бажаємо "многоліття", щастя і здоров'я, любови, миру і злагоди, Божого благословення та багато енергії в праці для добра нашого Об'єднання Лемків Канади.

26 червня 2008 р., голова КУ ОЛК Петро Гриньків виїхав з родиною до Польщі. Там він побував на 26-ій Лемківській ватрі в Ждині та був присутнім на нарадах Об'єднання лемків Польщі.

15 липня 2008 р. відкрито веб-сторінки ОЛК під електронною адресою www.lemko-olk.com, про шо появилося повідомлення в журналі "Лемківщина", число 4, з 2008 року.

2-го і 3-го та 4-го серпня 2008 р., тривала програма 23-ої Лемківської ватри на оселі "Лемківщина". Про її детальніші інформації можна прочитати окремі статті П. Лопати, поміщені на сторінках газети "Новий шлях" з датою 28 серпня, (Торонто) і журналу "Лемківщина" (США), число 3.

19 серпня 2008 р., в залі Національної Парламентської Бібліотеки в Києві, відбулися наради членів Президії СФУЛО, на яких був присутній її член-делегат з Канади Іван Терефенко.

23 серпня 2008 р., Конгрес Українців Канади-відділ Торонто, величаво відзначив святкування 17-ої річниці Дня Незалежності України в Сентеніал парку з участю кількатисячної громади та різноманітною програмою. На офіційному відкритті і прийнятті для почесних гостей за запрошенням, були наявні голова КУ ОЛК П. Гриньків і голова Першого Відділу ОЛК П. Лопата. Не мала кількість членів нашого Об'єднання із своїми родинами також були присутніми.

Для вжитку українського суспільства в Канаді видруковано "Українські кленові сторінки", які появилися у серпні місяці. Текст про багаторічну діяльність ОЛК, написаний автором цієї хроніки та п'ятьма кольоровими фотаграфіями, поміщено на 99 сторінці цього видання.

10 вересня 2008 р., на запрошення Генерального Консула України в Торонто Олександра Данилейка для відзначення 17-ої річниці Дня Незалежності України відбулося урочисте прийняття, на якому були присутні також члени ОЛК-Стефан Баюс, Стефан Біндас і Павло Лопата.

26 вересня 2008 р., за наміченою програмою голови КУ ОЛК Петра Гриньківа, відбулося засідання її членів, на якому присутні почули звіти І. Терефенка, П. Лопати, П. Гриньківа і Романа Євчинка. Останній звітував про загальний фінансовий стан каси, як рівно ж і про ватряні розрахунки.

4 жовтня 2008 р., в хаті родини Маргарети й Романа Михнєвичів було весело і гамірливо. Біля 15 осіб, членів ОЛК, зійшлися на Новосілля. П. Лопата привітав усіх гостей, а зокрема чотиричленну сім'ю, з побажанням для них щастя, здоров'я, радості й веселості в хаті, щоб всі в ній були багаті, Божого благословення і Божих дарів для господарів та прожити многих і благих літ. При гостинному столі кожному добре сиділось а до пізного вечора у теплій і товариській атмосфері всі разом співали пісні, оповідали жарти і розважалися. 

18 жовтня 2008 р., у приміщенні  будинку УНО, відзначено 75-річчя від заснування Рідної школи та Курсів українознавства, на якому ОЛК репрезентували С. Баюс і П. Лопата.

1 листопада 2008 р., Українська Стрілецька Громада в Канаді святкувала 80-річчя свого існування. На цьому прийнятті був присутній П. Лопата з дружиною.

22 листопада 2008 р., декотрі члени ОЛК із своїми дружинами і дітьми зібралися на багатолюдній "Акції живого ланцюга пам'яті", якою відмічено 75-річчя Голоду-Геноциду в Україні 1932-1933 роках. Вечір був морозний, але загартовані лемки із свічками і плакатами в руках, вистояли вздовж вулиці Блур Захід до кінця акції, котру організував Конгрес Українців Канади-відділ в Торонто.

24 листопада 2008 р., Канадсько-Українська Торгова Палата в Торонто, головою якої є Зенон Потічний (його батько Володимир народився в селі Павлокома) запросила на зустріч з Прем'єром провінції Альберта, достойним Едвардом Стельмахом-одиноким тепер Прем'єром українського походження в Канаді. Вечір відбувся у понеділок, на котрому Об'єднання Лемків репрезентував голова Першого Відділу П. Лопата з дружиною Марією. 

30 листопада 2008 р., в Українському Культурному Центрі Ювілейною програмою, відмічено 60-річчя від дня появи першого числа щотижневої газети "Гомін України", на якому були наявні Теодор і Роман Колоси, П. Лопата з дружиною і С. Баюс з Гамільтону. 

14 грудня 2008 р., на відміченні 55-річчя існування Українського театру "Заграва" в Торонто, якого довгорічним ведучим головою є член ОЛК Йосиф Терлецький, були присутніми подружжя М. і Р. Михнєвичі та Адам Стець -член ОЛК і активний член серед групи акторів цього театру.